Hlavní akce Luhačovického okrašlovacího spolku Calma v roce 2020

Vytvořeno úterý 8. říjen 2019 9:10 Aktualizováno úterý 8. říjen 2019 10:11 Napsal Spolek Calma

Výstava Luhačovická vzduchoplavba

Historická výstava o luhačovické vzduchoplavbě. Výstava je organizovaná spolu s městem Luhačovice.

Výstava bude neformálně zahájena na akci Slavnost ptačích budek 2020
Externí výstavní panely na Ulici Dr. Veselého

Slavnost ptačích budek 2020

Historická módní přehlídka věnovaná převážně kloboukům zdobeným ptačím přím a ptačími motivy. Přehlídka probíhá při příležitosti pravidelného květnového doplňování luhačovické Trasy uměleckých ptačích krmítek budek novými artefakty. Součástí programu je komorní vernisáž návrhů nových budek v hale Vincentky.
Dojde taktéž k neformálnímu zahájení výstavy Luhačovická vzduchoplavba, která bude umístěna na Ul. Dr. Veselého.

Sobota 25. dubna 2020, 15.00 hodin
Hala Vincentky, Lázeňské náměstí, Luhačovice

Historická promenáda se spolkem Calma v rámci Otevírání pramenů 2020

Spolek Calma provede tradiční průvod účastníků v historických kostýmech (Jak se chodilo v lázních před sto lety). Spolek vychází od pošty směrem ke kolonádě. Průvod ukončí na jednom z trávníků na Lázeňské území, kde účastníci volně korzují a piknikují.
Spolek Calma je součástí historizujících akcí (veteráni, bicyklisté atd.)

Sobota 9. 5. 2020, 14.00–17.00 hodin
Za pěkného počasí: Lázeňské náměstí, Luhačovice
V případě deště: Kolonáda anebo Hala Vincentky, Lázeňské náměstí, Luhačovice

Kloboukový den

Velká historická módní přehlídka s hudbou věnovaná historii lázeňské módy. Návštěvníci jsou vyzýváni dostaviti se na Lázeňské náměstí v kloboucích. Nejzajímavější klobouky návštěvníků jsou v závěru prohlídky oceněny.
Křtění Almanachu o Luhačovických vzduchoplavcích.

Sobota 6. 9. 2020, 15.00–17.00 hodin
Za pěkného počasí: Lázeňské náměstí, Luhačovice
V případě deště: Kolonáda anebo Hala Vincentky, Lázeňské náměstí, Luhačovice

Štědrá ptačí hostina

Neformální setkání, krmení ptactva na Ptačím náměstí, zpívání koled.

Čtvrtek 24. prosince 2020, 15.00 hodin
Ptačí náměstí u pramene Aloiska, Luhačovice